ZPRÁVY Z JIRENSKÉ TRÁVY

Zprávy z jirenské trávy
Nejprve malé ohlédnutí za předprázdninovým děním na hřišti, kde odehrál A tým FK Jirny první domácí přátelský zápas proti celku z Vyšehořovic. Ve výborné atmosféře sice podlehl zkušenějšímu soupeři 3 : 6, ale svůj cíl jsme splnili. Pobavili jsme sebe i mnoho přihlížejících diváků. Historicky první gól FKJ na domácím hřišti vstřelil M.Hnízdil a protože i zbylé dva góly dal tentýž hráč všichni přítomní byli svědky i prvního hattricku. V prázdninovém čase ještě muži sehráli přátelské utkání proti týmu ze Škvorce. Přesto, že jsme po nařízené penaltě prohrávali gólem ze čtvrté minuty podařilo se nám do konce poločasu vyrovnat, když se hlavou trefil T.Huďa. Dokonce jsme i vedli když svým prvním gólem za FKJ přispěl P.Trnka. Soupeř stačil srovnat na 2 : 2 a i kvůli snížené viditelnosti byl zápas za tohoto stavu ukončen. I mládežnická mužstva dohrála své a zaslouží si po právu pochválit za reprezentaci obce Jirny. Starší žáci v okrese Praha-Východ skončili na osmém místě z 19 týmů a kluci z kategorie přípravek si ještě před vysvědčením odnesli medaile z turnajů ve Vyšehořovicích i Poříčanech.
V době kdy budete číst tyto řádky již budou rozehrány soutěžní zápasy ročníku 2022/23. Poprvé jsme letos přihlásili čtyři kategorie : Mladší dorost, starší i mladší přípravku a mini. Zájem ze strany jirenských kluků i holek neuvadá o čemž svědčí i to, že přes prázdniny bylo u FAČR pod hlavičkou FKJ registrováno 12 nových hráčů převážně ročníku 2016,17. Máte-li doma fotbalu chtivé dítko zastavte se za námi na jirenském hřišti. Tréninky nejmenších kategorií budou pondělí a čtvrtek od 17:00.

SOUTĚŽE

Do oficiálních soutěží pořádaných FAČR - OFSPV jsou přihlášeny tyto kategorie FK Jirny

MINI, MLADŠÍ PŘÍPRAVKA, STARŠÍ PŘÍPRAVKA, MLADŠÍ DOROST

hrací dny a začátky utkání budou známy až po losovacím aktu OFSPV který proběhne 23.07.2022

Tréninkové dny v sezóně 2022/23

První trénink začíná 29.8 od 17:00 do 18:15

Mini 2016 - 2017 :               pondělí, čtvrtek

Mladší, starší přípravka :   pondělí, čtvrtek

Mladší dorost  :                   úterý, čtvrtek

Muži :                                    úterý

Začátek a konec tréninku se bude měnit dle světelných podmínek

Nábor mladých fotbalistů

Máte-li chuť rozšířit naše řady přidejte se. Vezměte své děti a zastavte se u nás na tréninku, každé pondělí a čtvrtek od 17:00 na zdejším fotbalovém hřišti. Začínáme 29.8.2022

Doplňujeme ročníky 2015, 16, 17 máte-li doma starší děti nevadí přijďte i s nimi stačí mít chuť se hýbat 😉

Střílíme za Ukrajinu
Jako mnozí jiní i my jsme nezůstali lhostejní a využili přátelské utkání kategorií Starších žáků a Starších přípravek k finanční sbírce na podporu Ukrajiny. Za každý vstřelený gól v obou utkáních jsme věnovali jako klub 500,- Kč. Počasí nebylo zrovna přívětivé a tak děkujeme klubům AFK Nehvizdy

TJ Sokol Vyšehořovice za partnerství v této akci.

Celkově tak náš klub FK Jirny poslal na konto

SOS Ukrajina Člověka v tísni 8.500,- Kč.

Článek do Zpravodaje 03/22

Den se začíná prodlužovat a nám pomalu končí zimní příprava v tělocvičně zdejší ZŠ Jirny.Nový rok jsme začali s obavami, aby se neopakoval ten minulý, kdy děti nemohly po celou zimu vlastně nikam. Letos ale nejmladší mládežnická mužstva stihla odehrát tři halové turnaje a na jeden z nich jsme dokonce mohli díky velké členské základně přihlásit i dvě mužstva současně. Medaile se na turnajích získat nepodařila, ale cenné zkušenosti zajisté ano. Přece jenom si kluci na krk zlatou pověsili, a to za výdrž a nasazení, které v této době věnují sportu. Nejstarší hráči od půlky února hrají již venku zimní přípravné zápasy, zatím bez prohry. Soutěže nám začínají první aprílový víkend, a tak od března začneme dle počasí chodit ven. V první polovině dubna díky velkému zájmu chceme otevřít kategorii Mini pro děti ročníku narození 2015,16,17, veškeré informace budou nejpozději na začátku dubna na našich webových stránkách. Do jarní části vstoupíme v novém klubovém oblečení, s novými dresy a odhodláním zvítězit na všech frontách.

Kdy trénujeme ?

Úterý a čtvrtek

Začátek tréninků kategorie:

Starší žáci             2006 - 2010   -   17:30

Starší přípravka   2011 - 2012   -     17:00.

Mladší přípravka 2013, 2014, 15 -  17:00

INFO sezóna 2021/22

Přehled soupeřů pro naše dvě nejmladší kategorie. Přesný rozpis utkání ještě nemám k dispozici, ale první hrací víkend je 11.9 - 12.9

Starší přípravka 2011, 12

Veleň, Bášť, Šestajovice, Klecany, Čelákovice, Husinec Řež, Odolena Voda

Mladší přípravka 2013, 14, 15

Nová Ves, Líbeznice, Šestajovice, Čelákovice, Vyšehořovice, Odolena Voda, Stará Boleslav C, Stará Boleslav D

Soutěže mladších a starších přípravek1. Rozdělení na SEVER a JIH okresu.

Rozdělení dle výkonnosti na 3 skupiny, JIH a 3 skupiny SEVER po 9-10 týmech

Hrát se bude klasicky každý s každým, doma a venku, podzim - jaro.

Hrací čas 4x20 min z důvodu snahy vytížit co nejvíce dětí

Zachování cíle odehrát 8-9 utkání v podzimní i jarní části

Rozlosování soutěží najdete na webu FAČR, v IS FAČR systému a na NÁŠ FOTBAL cca v termínu

1-3.9.7.

Z výše uvedeného plyne povinnost pro každé utkání vést oficiální zápis v IS FAČR!!!!!

Úřední hrací den je neděle od 9:00

Rozhodčí pro utkání zajistí domácí tým z vlastních trenérských řad.

Všechny týmy mají možnost hlášenek, které je nutné pro celou sezonu zaslat nejdéle do 5.9. a nejlépe ihned na email ofspv@ofspv.cz Doporučujeme ihned kontrolu členství FAČR a registrace v klubu dětí ročníku 2011 a mladší.

Do utkání můžou nastoupit pouze hráči s aktivním ID FAČR!!

e-mail : fkjirny@seznam.cz
Vytvořte si webové stránky zdarma!